Sprawdź swoją zdolność kredytową!
 
Zdolność kredytowa

11-09-2013 | Nowość Chcesz skorzystać w banku z kredytu, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu lub na fajny wyjazd na wakacje.  »

03-04-2013 Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jedne ją podwyższają a inne obniżają. Na jednych i drugich skupia się bank, by ocenić możliwość spłaty ewentualnej pożyczki. Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową klienta, ale...  »

17-04-2011 Portfel inwestycyjny jest zestawem instrumentów finansowych, jakimi dysponuje inwestor. Sposób doboru jego poszczególnych..  »
 
Wszystkie newsy ...
 
Kalkulator kredytowy hipoteczny
Oblicz realny koszt kredytu hipotecznego.
www.kalkulatorhipoteczny.pl
 
Forum kredytowe
Specjalistyczne forum dyskusyjne o kredytach i pożyczkach.
www.forum-kredytowe.pl
 
Kredyt hipoteczny
Opinie o doradcach kredytowych i bankach
www.hipoteczny-kredyt.info
 
Kursy walut
Aktualne kursy walut NBP, przelicznik walut, Forex
www.ekursywalut.pl
 
Wirtualne biuro
Chcesz mieć własne biuro za minimalne pieniądze? Sprawdź naszą ofertę!
www.cubecentre.com

Strona główna » Twoje realne szanse na kredyt

 
 

Twoje realne szanse na kredyt


Chcesz skorzystać w banku z kredytu, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu lub na fajny wyjazd na wakacje. Będąc w banku dowiadujesz się, że kwota o którą chcesz się starać nie zostanie Ci przyznana, ponieważ brakuję Ci zdolności kredytowej. Jakie jest wyjście z tej sytuacji?

 

W momencie kiedy ubiegasz się o kredyt, to przed zgodą na jego udzielenie każdy bank obliczy Twoją zdolność kredytową. Składają się na nią różne czynniki, między innymi wysokość Twoich miesięcznych dochodów oraz to jaką masz historię w Biurze Informacji Kredytowej - czy masz inne zobowiązania finansowe lub to czy możesz zabezpieczyć kredyt. Wiele ludzi, chcących skorzystać z kredytu bankowego, często nie wie, że mogą wpłynąć na swoją zdolność kredytową.
Sprawdź także artykuł: Jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową?

 

Obliczanie zdolności kredytowej

Twoja zdolność kredytową w dużym stopniu obniżą niepospłacane raty innych zobowiązań. Jeśli masz kartę kredytową, którą używasz bardzo rzadko, to również znacząco wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Bank weźmie pod uwagę limit na karcie podczas obliczania Twojej zdolności i na pewno założy, że posiadając ją możesz z niej skorzystać w dowolnym momencie tym samym zaciągając kolejny kredyt, co w założeniach banku może nawet doprowadzić do Twojej niewypłacalności. Im większy dostępny limit na karcie kredytowej, tym kwota zaliczana na poczet Twoich stałych miesięcznych zobowiązań będzie większa. Banki naliczą 5% przyznanej kwoty na karcie kredytowej.

 

Równie ważnym czynnikiem przy ubieganiu się o kredyt jest to jaką masz sytuację zatrudnienia. Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę dla banku będzie znaczyło to, że Twoje dochody są stabilne. Gdy masz inna umowę niż umowa o pracę, na przykład jesteś zatrudniony na umowę zlecenie, ewentualnie prowadzisz własną firmę, nie znaczy że jesteś bez szans na kredyt. W takiej sytuacji należy sprawdzić, które banki udzielają kredytów, aprobując dochody z różnych źródeł.

 

Na podwyższenie Twojej zdolności kredytowej znacząco wpłynie zdeklarowany okres spłacania kredytu. Jeśli będzie to długi okres czasu to zostaną Ci naliczone większe odsetki, jednak wtedy możesz starać się o większą kwotę. Również pozytywny wpływ będzie miało dołączenie do kredytu innej osoby, która dysponuje stałymi, wysokimi dochodami.
Sprawdź także artykuł: Oblicz swoją zdolność kredytową

 

Praktyką każdej placówki banku jest to, że każdego potencjalnego klienta starającego się o kredyt, bank sprawdza w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli miałeś wcześniej zobowiązania finansowe i spłacałeś je terminowo to dla banku będzie to znak, że dobrze poradzisz sobie ze spłatą. Jednak zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt, sprawdź raport w BIK o sobie. Czasem bywa tak, że w bazie BIK-u mogą być zapisane o Tobie nieprawidłowe albo nieaktualne dane, które będziesz mógł skorygować.

Warning: include_once(../prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Warning: include_once(): Failed opening '../prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/php55/share/pear:/usr/local/share/pear') in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Fatal error: Call to undefined function prolink_getLinks() in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 2