Sprawdź swoją zdolność kredytową!
 
Zdolność kredytowa

11-09-2013 | Nowość Chcesz skorzystać w banku z kredytu, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu lub na fajny wyjazd na wakacje.  »

03-04-2013 Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jedne ją podwyższają a inne obniżają. Na jednych i drugich skupia się bank, by ocenić możliwość spłaty ewentualnej pożyczki. Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową klienta, ale...  »

17-04-2011 Portfel inwestycyjny jest zestawem instrumentów finansowych, jakimi dysponuje inwestor. Sposób doboru jego poszczególnych..  »
 
Wszystkie newsy ...
 
Kalkulator kredytowy hipoteczny
Oblicz realny koszt kredytu hipotecznego.
www.kalkulatorhipoteczny.pl
 
Forum kredytowe
Specjalistyczne forum dyskusyjne o kredytach i pożyczkach.
www.forum-kredytowe.pl
 
Kredyt hipoteczny
Opinie o doradcach kredytowych i bankach
www.hipoteczny-kredyt.info
 
Kursy walut
Aktualne kursy walut NBP, przelicznik walut, Forex
www.ekursywalut.pl
 
Wirtualne biuro
Chcesz mieć własne biuro za minimalne pieniądze? Sprawdź naszą ofertę!
www.cubecentre.com

Strona główna » Kredyt jako sposób na życie

 
 

Kredyt jako sposób na życie


W dzisiejszych czasach człowiek żyje na kredyt. Nie zawsze jest to jego własny wybór, czasem zmusza go do tego rzeczywistość. Jednak dla znacznej części społeczeństwa kredyt jest sposobem na życie. To dzięki temu, że można zaciągnąć kredyt ludzie podwyższają swoją stopę życiową.

 

Mogą zakupić od ręki rzeczy na kredyt, na które z wielkim trudem musieliby odkładać pieniądze przez wiele miesięcy czy nawet lat. Dotyczy to zarówno rzeczy, których koszt zakupu jest niewielki, jak również droższych, typu nowy samochód. Kredyt jest więc dla tych osób znaczącym ułatwieniem życia. Nie muszą tylko myśleć czy marzyć o rzeczach, których pragną. Gdy czegoś się potrzebuje wystarczy wejść do sklepu, wybrać rzecz, a sprzedawca pomoże nam uzyskać kredyt.

 

Stwarza to pewne niebezpieczeństwo nadmiernego zadłużenia. Kredyt bardzo łatwo wziąć, niestety później należy co miesiąc spłacać raty. W komfortowej sytuacji znajdują się ci, którym udało się zaciągnąć kredyt bez wysokiego oprocentowania. Ale nawet te osoby, jeśli zaciągną zbyt wiele zobowiązań mogą mieć potem problemy z ich spłatą. Dlatego każdy kredyt należy zaciągać z rozwagą. Uczciwie trzeba spojrzeć na swoją zdolność kredytową, czy będzie można bez większych wyrzeczeń spłacać co miesiąc raty za kredyt. Trzeba dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie, czy warto posiadać daną rzecz na kredyt, czy może lepiej poczekać aż uzbiera się odpowiednią kwotę.

 

To wszystko dotyczy głównie drobnych rzeczy, które często wchodzą w skład wyposażenia domu. Całkiem odmiennie sprawa ma się, gdy kredyt należy zaciągnąć na zakup mieszkania. Nie jest to kredyt, który spłaci się po kilkunastu miesiącach. Kredyt ten zaciągany jest z reguły na kilkadziesiąt lat. Spłacane raty pochłaniają sporą część dochodów tych, którzy zaciągnęli taki kredyt. Jednak pomimo wysokich comiesięcznych obciążeń kredyt ten w dłuższym okresie czasie będzie znacznie korzystniejszy niż opłaty związane z wynajmowaniem mieszkania. Dlatego kredyt kredytowi nie jest równy, jedne są bardzo potrzebne i użyteczne, inne kredyty są wyłącznie dla spełniania naszych zachcianek.

Warning: include_once(../prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Warning: include_once(): Failed opening '../prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/php55/share/pear:/usr/local/share/pear') in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Fatal error: Call to undefined function prolink_getLinks() in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 2