Sprawdź swoją zdolność kredytową!
 
Zdolność kredytowa

11-09-2013 | Nowość Chcesz skorzystać w banku z kredytu, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu lub na fajny wyjazd na wakacje.  »

03-04-2013 Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jedne ją podwyższają a inne obniżają. Na jednych i drugich skupia się bank, by ocenić możliwość spłaty ewentualnej pożyczki. Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową klienta, ale...  »

17-04-2011 Portfel inwestycyjny jest zestawem instrumentów finansowych, jakimi dysponuje inwestor. Sposób doboru jego poszczególnych..  »
 
Wszystkie newsy ...
 
Kalkulator kredytowy hipoteczny
Oblicz realny koszt kredytu hipotecznego.
www.kalkulatorhipoteczny.pl
 
Forum kredytowe
Specjalistyczne forum dyskusyjne o kredytach i pożyczkach.
www.forum-kredytowe.pl
 
Kredyt hipoteczny
Opinie o doradcach kredytowych i bankach
www.hipoteczny-kredyt.info
 
Kursy walut
Aktualne kursy walut NBP, przelicznik walut, Forex
www.ekursywalut.pl
 
Wirtualne biuro
Chcesz mieć własne biuro za minimalne pieniądze? Sprawdź naszą ofertę!
www.cubecentre.com

Strona główna » Co wpływa na zdolność kredytową

 
 

Jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową?

Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jedne ją podwyższają a inne obniżają. Na jednych i drugich skupia się bank, by ocenić możliwość spłaty ewentualnej pożyczki. Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową klienta, ale do ogólnych wyliczeń właściwie w każdym banku brane są pod uwagę te same aspekty.

 

W zasadzie każdy bank poprosi o potwierdzenie dochodów z pracy i zaznaczyć warto, że najlepiej, jeśli są to dochody pokaźne i na umowę bezterminową. Pod uwagę bierze się działalność gospodarczą, jeśli jest. Ponadto wszelkie dochody zwiększające dochody, np. z wynajmu mieszkania, czy dodatkowych zleceń np. poprzez Internet. Ogólnie rzecz biorąc, te aspekty zwiększają zdolność kredytową. Im jest ich więcej, tym lepiej dla potencjalnego kredytobiorcy.

 

Bank bierze pod uwagę także czynniki, które wpływają na zmniejszenie zdolności kredytowej. W każdym banku będą to różne aspekty, ale do najczęstszych, które bierze się pod uwagę należą m.in. koszty utrzymania gospodarstwa domowego (życie, jedzenie, ubranie itd.) Ponadto analitycy bankowi zwracają uwagę na koszty utrzymania domu (czynsz, opał, rachunki za media).

 

Ważną kwestią są domownicy, a w zasadzie ich liczba. Im więcej osób w rodzinie, tym mniejsza zdolność kredytowa. Przy czym zaznaczyć trzeba, że jest to ważne, ale nie dla każdego banku. Bardzo istotną kwestią wpływającą na zmniejszenie zdolności kredytowej są zadłużenia w innych bankach, czy firmach pożyczkowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.zdolnosc-kredytowa.pl/jak-zwiekszyc-zdolnosc-kredytowa/

 

W zasadzie każdy bank obecnie zwraca na to uwagę i bywa, że głownie w oparciu o te kwestie udziela pożyczki, bądź nie. Zadłużeń w innych bankach nie można ukrywać. W przeciwnym razie grozi odpowiedzialność karna, a dodać warto, że obecnie banki mogą takie rzeczy sprawdzać, więc taka ukryta prawda wyjdzie na jaw prędzej, czy później.

 

Niektóre banki pytają nawet o koszty utrzymania samochodu. Ta kwestia także wpływa na obniżenie zdolności kredytowej. Koszty utrzymania auta same w sobie nie wpływają znacząco na zmniejszenie zdolności, ale w połączeniu z wszystkimi innymi czynnikami mogą mieć ogromne znaczenie. Zdolność kredytową bank będzie wyliczał odejmując od wszystkich przychodów koszty wymienione powyżej. Na podstawie takich wyliczeń bank jest w stanie przygotować potencjalną ofertę kredytową dla swojego klienta. Oczywiście powinna być ona bezpieczna, zarówno dla samego banku, jak i dla kredytobiorcy.

 

Źródło: www.zdolnosc-kredytowa.pl

Warning: include_once(../prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Warning: include_once(): Failed opening '../prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/php55/share/pear:/usr/local/share/pear') in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Fatal error: Call to undefined function prolink_getLinks() in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 2