Sprawdź swoją zdolność kredytową!
 
Zdolność kredytowa

11-09-2013 | Nowość Chcesz skorzystać w banku z kredytu, który chcesz przeznaczyć na zakup nowego sprzętu do domu lub na fajny wyjazd na wakacje.  »

03-04-2013 Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Jedne ją podwyższają a inne obniżają. Na jednych i drugich skupia się bank, by ocenić możliwość spłaty ewentualnej pożyczki. Każdy bank inaczej liczy zdolność kredytową klienta, ale...  »

17-04-2011 Portfel inwestycyjny jest zestawem instrumentów finansowych, jakimi dysponuje inwestor. Sposób doboru jego poszczególnych..  »
 
Wszystkie newsy ...
 
Kalkulator kredytowy hipoteczny
Oblicz realny koszt kredytu hipotecznego.
www.kalkulatorhipoteczny.pl
 
Forum kredytowe
Specjalistyczne forum dyskusyjne o kredytach i pożyczkach.
www.forum-kredytowe.pl
 
Kredyt hipoteczny
Opinie o doradcach kredytowych i bankach
www.hipoteczny-kredyt.info
 
Kursy walut
Aktualne kursy walut NBP, przelicznik walut, Forex
www.ekursywalut.pl
 
Wirtualne biuro
Chcesz mieć własne biuro za minimalne pieniądze? Sprawdź naszą ofertę!
www.cubecentre.com

Strona główna » Co należy sprawdzić w księdze wieczystej ...

 
 

Co należy sprawdzić w księdze wieczystej zanim kupimy działkę budowlaną | Porady notarialne


Bardzo istotną sprawą przed zakupem działki jest sprawdzenie ksiąg wieczystych u notariusza. Aby to zrobić musimy się udać do Sądu Rejonowego. Informacje tego typu są jawne, w związku z czym nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem ich.

 

Sprzedający powinien nam podać odpowiedni numer księgi, a także przedstawić odpisy z odpowiednich jej działów. W takim odpisie powinien być także podany numer działki, na podstawie którego będziemy mogli przejrzeć księgę. Informacje z księgi wieczystej są udostępniane bezpłatnie. Księga taka ma zazwyczaj formę odpowiednio oznakowanej teczki zawierającej takie dokumenty jak odpisy z rejestrów, mapy oraz akty notarialne. Jednak coraz częściej występuje ona w formie elektronicznej, jest to tak zwana Nowa Księga Wieczysta i jest dostępna w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych.

 

Kancelaria notarialna Warszawa
Profesjonalna obługa w zakresie wszelkich czynności notarialnych.
Sprawdź: www.kancelaria-notarialna.net.pl


Tego typu „teczki” są podzielone na cztery rozdziały. Pierwszy z nich zawiera takie informacje jak adres działki, jej położenie czy wielkość, a także dane dotyczące, na przykład służebności gruntowej. W drugim rozdziale szukamy do kogo i na jakiej podstawie należy dana nieruchomość, czyli, że są tam zawarte dane właściciela oraz wzmianka o tym czy otrzymał to w ramach spadku czy też zakupił. Trzeci rozdział stanowią wpisy takie jak ograniczenie praw związanych z rozporządzaniem daną nieruchomością lub, na przykład ograniczenie praw rzeczowych. Czwarty to dane związane z ewentualnymi hipotekami, które mogłyby być obciążeniem dla tej nieruchomości.

 

Należy także zwracać uwagę na tak zwane wzmianki, mogą one nam bowiem dostarczyć cennych informacji, w zależności od tego, w którym dziale się znajdują. Jeżeli nabyta przez nas nieruchomość nie posiada księgi wieczystej, wówczas to na nas ciąży obowiązek założenia jej w odpowiednim sądzie rejonowym.

Warning: include_once(../prolink.php): failed to open stream: No such file or directory in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Warning: include_once(): Failed opening '../prolink.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php/php55/share/pear:/usr/local/share/pear') in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 1

Fatal error: Call to undefined function prolink_getLinks() in /domains/kalkulator-kredytowy.biz.pl/public_html/include/prefooter.php on line 2